Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

 
 

Të hënën takohen Thaçi e Daçiq

Prishtinë, (Kosovapress) 06 Korrik 2013 09:36

Të hënën, do të mbahet raundi i 13-të e dialogut në mes të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi, dhe atij serb Ivica Daçiq. Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Catherine Ashton, do të udhëtojë një ditë më vonë në Beograd, ndërsa ta mërkurën do të qëndrojë në Prishtinë, ku do të zhvillojë takim me udhëheqësit e të dyja vendeve.Më të komentuarat