Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

 
 

VV të enjten në demonstratë kundër ratifikimit (Video)

Prishtinë, (Kosovapress) 25 Qershor 2013 14:44

Drejtuesit e Lëvizjes Vetëvendosje edhe njëherë kanë ftuar të gjithë qytetarët e vendit që të dalin të enjten në ora 9:00 në demonstratë për të kundërshtuar ratifikimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Kosovës-Serbi. Lideri i kësaj Lëvizje, Albin Kurti ka thënë se Qeveria e Kosovës po dëshiron që shpërndaj përgjegjësinë me LDK-në dhe AAK për të ratifikuar këtë marrëveshje. Kurse Shpend Ahmeti ka thënë se po shihet qartë që datën 3 nëntor për mbajtjen e zgjedhjeve lokale e ka caktuar, Ivica Daçiq dhe duke emëruar edhe komandantin e Policisë së Kosovës, Nenad Gjuriq.Më të komentuarat