Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

 
 

Plagosen me armë 5 persona në kufi me Serbinë

Prishtinë, (Kosovapress) 08 Korrik 2013 07:41

Pesë persona janë plagosur me armë zjarri në fshatin Mirofc të Podujevës, në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sipas Policisë së Kosovës, në këtë zonë kufitare ka pasur shkëmbim zjarri në të dy drejtimet, ndërkohë që dyshohet se pesë shqiptarë të Kosovës janë plagosur nga xhandarmëria serbe.Më të komentuarat