Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

 
 

Tërmet në Elbasan

Elbasan, (Kosovapress) 11 Qershor 2013 21:15

Lëkundje të lehta sizmike janë regjistruar edhe ditën e martë në pjesën jugore të Elbasanit. Sipas Institutit Sizmiologjik, tërmeti ka rënë rreth orës 14:20 minuta dhe vatra e tij ka qenë 5 km në jug të Elbasanit në fshatin Shelcan me mganitudë 3.2 te shkalles rihter. Nuk raportohen dëmtime.Më të komentuarat