Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

 
 
 

Statusi aktual i “Trepçës”, prishë imazhin e Kosovës

Prishtinë, (Kosovapress) 03 Korrik 2013 14:04

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, bashkë me dy ministrat e partisë së tij, atë të Zhvillimit Ekonomik Fadil Ismajlin dhe Ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari – Lila, kanë mbajtur një dëgjim publik lidhur me të ardhmen e “Trepçës”, ku u tha se në katërmbëdhjetë vitet e fundit është bërë shumë pak për “Trepçën” dhe se situata problematike e saj, prish imazhin e Kosovës sa i përket investimeve të huaja.Më të komentuarat