Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

reklama KosovaPress
reklama KosovaPress
 
 
 

VV: Vendimi i Kryesisë së Kuvendit po lehtëson amnistimin e krimit

Prishtinë, (Kosovapress) 08 Korrik 2013 15:30

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, që në seancën e së enjtes të jetë në rend të ditës Projektligji për amnistin, duke e vlerësuar se mbajtja e kryesisë së sotme ishte një përsëritje e javës së kaluar. Madje kjo lëvizje konsideron se amnistimi i krimit që nga krerët partiak po cilësohet sikur interes i vendit, është interes vetëm i kriminelëve dhe jo i qytetarëve dhe institucioneve të vendit.Më të komentuarat