Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

Metush Zenuni

foto  
 • Te bashkohemi rreth nje ideali te perbashket Shkruan: Metush Zenuni, 18 Qershor 2013 Leter e hapur gjithe atdhetareve dhe luftetareve idealist, rinise perparimtare, intelektualeve e qytetareve te ndershem te Kosoves !
 •  
 • Pse po arrestohen dhe po akuzohen ushtarët e UÇK-së Shkruan: Metush Zenuni, 24 Maj 2013 Ushtria Çlirimtare e Kosovës lindi, si pasojë e shtypjes së vazhdueshme 100 vjeçare të pushtuesit serb kundër popullit shqiptar në Kosovë. E inicuar nga grupe ilegale në Kosovë dhe e formuar juridikisht nga Lëvizja Popullore e Kosovës - LPK, në vitin 1994, Ushtria Çlirimtare e...
 •  
 • Kosova e qudirave dhe sherbetoret e Kralit Shkruan: Metush Zenuni, 20 Maj 2013 Ne Kosoven e lodhur nga pushtetaret dhe varferia, vertete ndodhin qudira, jo per te mire, por qudira qe te bejne per te qeshur dhe per te qare njekohesisht, pra ne Kosove pozhvillohet nje tragjikomedi e llojit te veqante, e pa pare ndonjehere ne boten e qyteteruar, apo siq do te thoshte euriditi,...
 •  
 • Deshtimi i madh i lakejve te Lidhjes Komuniste te Jugosllavise, LDK-se dhe Ibrahim Rugoves Shkruan: Metush Zenuni, 11 Maj 2013 Levizja kombetare shqiptare gjate gjithe shekullit qe lame pas, punoi dhe luftoi me pene e me pushke per clirim kombetar nga perandoria Osmane, nga sllavet e jugut dhe nga greket, me qellim te clirimit dhe bashkimit te trojeve shqiptare te copetuara me dhune nga fuqite e medha.
 •  
 • NE apo ATA Shkruan: Metush Zenuni, 14 Prill 2013 ose kush jane meritor per clirimin e Kosoves: LPK, UCK, ZERI I KOSOVES apo LKJ, UDB, LDK, FARK, BOTA SOT
 •  
 • LDK dhe UҪK janë dy botëra të kundërta! Shkruan: Metush Zenuni, 07 Prill 2013 Fushata e LDK-se dhe gazetes antikombetare ,, Bota sot,, te cilat ne stilin e shkolles se Kumrovcit,, rrej shume, sepse diqka do te mbetet,, po mundohen qe ç`do dite te sajojne rrena bajate per luften çlirimtare te viteve 1993 -1999, ne Kosove. Po ti lexosh shkrimet e kesaj periudhe ne gazeten ,,...
 •  
 • A kane te ardhme popujt e pergjumur ? Shkruan: Metush Zenuni, 05 Mars 2013 Shqipataret e roberuar, ne fund te shekullit XX, pasi shterruan te gjitha format politike e paqesore, u larguan nga rruga e njeriut me shall dhe u ngriten ne lufte per liri e bashkim kombetar. Pas shume perpjekjeve te levizjes ilegale disa djem te vuajtur te kombit u mblodhen ne nje kasolle te...
 •  
 • Shqipetaret dhe mentaliteti i robit Shkruan: Metush Zenuni, 19 Shkurt 2013 Shqipetaret e Kosoves, dje me 17 shkurt 2013, festuan gjithkan me shume pompozitet 5 – vjetorin e Pavaresise se shtetit te tyre, pavaresise se Kosoves. Shikuar me syte e nje qeveritari festa e djeshme ishte gjithqka perfekt, parakalime, fjalime, lavde e dekorim, ndersa shikuar me syrin e nje...
 •